Categorías
Uncategorized

Ліцей 1 Ладижинської міської ради, Вінницької області дошкільний підрозділ Семінар-практикум «Спортивні ігри та вправи ефективний засіб фізичного виховання дошкільників»

Пересуваючись на лижах з палицями, їх ставлять по черзі у сніг під гострим кутом біля носка висунутої вперед ноги. Дитина ковзає то на одній, то на іншій лижі, сильно відштовхуючись ногами й по черзі, за допомогою палиць, руками. Тулуб трохи нахилений вперед, ноги напівзігнуті і теж висуваються коліном вперед. Це пересування на лижах називається «поперемінним двокроковим ходом». В основному техніку його опановують зі старшими дошкільниками.

види спортивних ігор для дошкільників

Гра продовжується, поки ланцюжок не буде розірваний (як правило, забутий). Останній, хто пам’ятатиме і повторить весь ланцюжок рухів, стає переможцем. Навчіть дитину ходити, як краб, а потім подивіться, наскільки швидко вона зможе просуватися по кімнаті. Підвищуйте рівень складності, наприклад, дитина має тримати іграшку на голові тощо, а якщо та впаде – починай спочатку. Повісьте повітряну кулю так, щоб вона була на кілька сантиметрів вище за зріст дитини. Порахуйте, скільки разів поспіль вони зможуть її штовхати/стукати, без перерви та пропусків.

На початку гри на неї виставляються фігури, кожна з яких має своє призначення, спосіб ходу. Гравцеві важливо наперед продумати можливі наслідки своїх кроків, щоб не допустити досягнення опонентом його мети – оголошення мату королю. На закінчення варто відзначити, що спортивні і рухливі ігри на прогулянці, в школі чи дитячому садку – це незамінні методи фізичного виховання.

Види спортивних ігор

Ці ідеї не лише допоможуть боротися з нудьгою від перебування в закритому приміщенні, але й стимулюватимуть мозкову та фізичну активність, зміцнюючи тіло та звільняючи невгамовну енергію. Кілька лижників (3-4) стають на вершині гірки й по черзі спускаються з неї без палиць зі стартової лінії. Перемагає той, хто проїде найбільшу відстань без додаткових рухів ногами.

Нею також можна займатися всією сім’єю, що зближує дітей і батьків і дає додаткові теми для розмов. Спортивна ходьба відмінно підходить для маленьких дітей. До 2 групи входять вправи, які будуть містити елементи акробатики.

Під час рухливої гри реалізуються одразу два природні прагнення дошкільника – бажання грати і потреба в постійному русі. А ще – у дитини розвивається здатність витримувати фізичні навантаження. Оскільки гра передбачає досягнення цілей, то дитина шукає нові оригінальні способи виконання рухів і випробовує різні варіанти оволодіння простором, аби цих цілей досягти. Рухливі ігри – важливий засіб фізичного виховання дітей дошкільного віку, зміцнення здоров’я, формування позитивних моральних і вольових якостей, розумового розвитку тощо. Але практика свідчить, що часто вихователі недостатньо уваги приділяють цьому виду рухової діяльності. Майже кожна дитина – це невичерпне джерело енергії. Хлопцям подобаються рухливі ігри, а якщо їх зацікавити, то і спорт.

Наші досягнення та успіхи

Майданчик для городків розміщують якомога далі від інших ігрових споруд, щоб не влучити битою або городками в дітей. На землі або асфальтованій доріжці креслять два квадрати (краще фарбою) на відстані 2–2,5 м один від одного. На відстані 3 м https://pallet.vn/page-13/ проводять риску (напівкін), а на відстані 6 м — іншу риску (кін). За задньою стороною квадратів, дещо відступаючи від неї (1–1,5 м), роблять огорожу з металевої сітки або земляний вал для того, щоб городки та бити не розліталися врізнобіч.

Із зимових видів найбільш близькі хокей з мячем та хокей з шайбою. З літніх ігор найбільш схожий на флорбол хокей на траві, один з найстаріших видів спортивних ігор, що прийшов до нас з Індії та Пакистану, і давно включений в програму Олімпійських ігор. Відомий й інший різновид хокею на траві – індорхокей, який проводиться в закритих приміщеннях. Враховують фізичний розвиток, індивідуальні особливості, та функціональні можливості кожної дитини. За час підготовки до фізкультурного свята потрібно розробити сценарій, оформити місце проведення, підготувати атрибутику, музичний супровід, костюми,нагороди, призи тощо. В сценарію особлива увага приділяється цікавим сюрпризним моментам, показовим номерам, підбиттю підсумків, врученню подарунків і призів, а також церемонії урочистого відкриття та закриття свята. У багатьох випадках буває важко передбачити, сподобається певний вид спорту дитині чи ні, поки він сам не спробує займатися у секції.

КОРИСТЬ СПОРТИВНИХ СЕКЦІЙ ДЛЯ ДІТЕЙ

Діти повинні не тільки оволодіти елементами спортивних ігор, але і знати їх основні правила, назва частин використовуваного спортивного інвентарю, вміти доглядати за ним. Спортивні ігри задовольняють потребу ростучого організму дитини в русі, сприяють збагаченню її рухового досвіду. За допомогою ігор у дошкільнят закріплюються та вдосконалюються різноманітні вміння і навички з основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, рівноваги та ін.). Швидка зміна обставин під час гри привчає дитину користуватися своїми рухами відповідно до тієї або іншої ситуації.

Сервіс пошуку освітніх закладів для дітей School Navigator поспілкувався з Ki… Як створити власний саморобний лабіринт або перешкоди? Простий рулон тейп-стрічки стане вашим новим найкращим другом, як тільки ви спробуєте ці геніальні ідеї, завдяки яким діти проявляють свою енергію різними творчими способами. Для гальмування «напівплугом» тільки одну лижу ставлять на внутрішнє ребро під кутом до напрямку руху, ногу на цій лижі більше згинають у коліні. «Напівялинка» застосовується, коли піднімаються на гірку навскоси. Лижу, яка вище, ставлять у напрямку руху, а іншу з розворотом носка – назовні, під певним кутом до верхньої і на ребро. Діти грають малим м’ячем (діаметр 5-6 см) або м’ячем для великого тенісу.