Книга представляє інтерес для правознавців, законодавців та розробників нормативно-правових актів, а також для студентів та викладачів юридичних спеціальностей. Монографія присвячена дослідженню охоронної функції права. Ця функція права є одним із важливих юридичних інструментів розвитку правової системи Української держави. Автор аналізує види функцій права, особливості охоронної функції, а також її законодавче забезпечення. Теоретичні міркування підкріплюються аналізом нормативного матеріалу, практичні питання розглядаються в контексті єдності теорії, практики та методології ефективної реалізації охоронної функції права.Розрахована на юристів, спеціалістів з охоронних галузей права. Може бути корисною політологам, соціологам, соціальним психологам, журналістам, усім, хто цікавиться питаннями політики держави в сфері дії охоронної функції права, захисту прав людини.. Монографія присвячена дослідженню теорії і практики реалізації функцій права в умовах демократичної і правової держави.
Друге, ми виходимо із того, що з цих міркувань повинна забезпечуватися пріоритетність положень Цивільного кодексу стосовно інших норм, які містяться в інших законах, у тому числі кодексах, які регулюють приватноправові відносини. Поняття міжнародного цивільного процесу. Джерела правового регулювання цивільних процесуальних відносин з іноземним елементом. https://www.poetryforukraine.org/ Види позадоговірних зобов’язань, ускладнених іноземним елементом, та колізійні підходи до їх регулювання. Сфера дії права, що підлягає застосуванню до зобов’язань, які виникли внаслідок завдання шкоди. Шкала Кегеля – гнучка система колізійних прив’язок, яка дозволяє ефективно вирішувати колізійні проблеми, що виникають у сфері сімейного права.
Праця громадян України за контрактом з іноземним роботодавцем. Праця громадян України за кордоном за контрактом з українським роботодавцем. Ліцензування діяльності, пов’язаної із працевлаштуванням громадян України за кордоном. Колізійне регулювання міжнародних трудових відносин.
Дослідження правових питань, які пов’язані з співвідношенням міжнародного договору і міжнародного звичаю, як основних джерел міжнародного приватного права безперечно є актуальним, особливо, якщо аналізувати ці два види джерел крізь призму порівняльно-правового аспекту. 1) Створення проекту типового (уніфікованого, модельного, єдиного) закону, який можуть прийняти зацікавлені держави за власною ініціативою, а не внаслідок міжнародного зобов’язання. У такому разі держава інкорпорує взірцеві норми в обсязі та формі, які обирає самостійно. Недоліком цього способу уніфікації цивільного чи торгового права є те, що кожна з держав, приймаючи такий типовий закон, може вносити до нього будь-які зміни необмежено або взагалі прийняти одну з його частин, відмовившись від інших.
Особливо цікавим для українських науковців та правників буде дискурс авторки стосовно сучасного розуміння принципу правної держави як принципу конституції Німеччини, його структури та практичного застосування в конституційному та адміністративному праві. Монографія присвячена дослідженню теоретико-правових підходів у вивченні правової держави та їх зв’язків із реалізацією цієї моделі у сучасній практиці державотворчих процесів. Автором висвітлюються шляхи сприяння процесам розвитку в Україні правової держави, становлення механізмів взаємодії між державою і суспільством, основаним на фундаментальних принципах правової державності. Правова доктрина конкретної держави в сфері МПП означає сформувалася систему державних і приватних наукових підходів до оцінки сукупності національних і міжнародно-правових джерел, що регулюють міжнародні торгово-економічні відносини, як цілісного правового режиму. Переплетення публічно-правових та приватноправових норм, що регулюють цивільно-правові та інші приватні відносини з іноземним елементом, є найважливішим властивістю системи норм МПП. Становлення України як самостійної держави сприяло розвитку її міжнародного приватно-правового спілкування та розширенню участі в міжнародному цивільному обігу. Основний висновок стосовно сучасного етапу розвитку науки МПрП – значно розширилися тематика і географія досліджень та коло дослідників.
Контактна інформація
За останні 20 років написано в десятки разів більше монографій, статей, підручників та посібників з МПрП порівнянно з радянським періодом. З науки міжнародного приватного права знято покров екзотичності, а сама вона, з огляду на потреби практики стала на один рівень з науками цивільного та міжнародного права. Хоча доктрина МПрП в Україні ще має певні негативні нашарування радянського етапу (наприклад, у теоретичних питаннях МПрП), ми не бачимо серйозних перешкод на шляху її подальшого розвитку. По-третє, в 1992 р. Сталася значна подія для науки МПрП в Україні – в Інституті міжнародних відносин Київського університету була створена кафедра міжнародного приватного права. Якщо раніше дослідження у цій сфері здійснювалися лише окремими фахівцями різних наукових закладів, факультетів та кафедр, то з 1992 р.
- Космічна політика пострадянських держав проаналізована через національні та міжнародні космічні програми цих держав, а також через організацію та діяльність національних космічних адміністрацій.
- А також широке коло читачів, які цікавляться цими проблемами.
- Це призводить до труднощів у визначенні домінуючого правового методу регулювання міжнародних приватноправових правовідносин.
- Не відповідала реальності й критика терміна «приватне» з боку радянських вчених, які вважали, що радянське право не знало поділу на публічне та приватне.
Саме ця стаття ДФЄС і стала правовою базою для розробки вторинного права ЄС щодо колізійного регулювання режимів майна подружжя. І ці всі складові дадуть можливість здійснювати реальний вибір, коли йдеться про приватноправові відносини. Зокрема, до таких можна віднести найкращі правові моделі в сфері управління майном. У концепції ми пропонуємо ідею про впровадження інституту фідуціарного фонду, який, по суті, об’єднає довірчу власність і довірче управління майном. Ми розуміємо, що скасування Господарського кодексу потягне за собою зміни, пов’язані і з організаційно-правовими формами підприємств як юридичних осіб, і з правовими титулами на належне їм майно.
Показано особливості політичної корупції в Україні. Систематизовано досвід застосування владно-вольових засобів у діяльності політичних лідерів другої половини ХХ- початку ХХІ століть. З’ясовано об’єктивні передумови і суб’єктивні прояви політичного волюнтаризму. Осмислено еволюцію путінського режиму від політичної волі до узурпації влади.
§ 2. Наука міжнародного приватного права в Росії
На це звертав увагу, зокрема, В.І. Кофман, відзначаючи, що збитки як економічна категорія не обов’язково виникають внаслідок правопорушення, в той час як у якості категорії юридичної збитки являють собою викликаються неправомірним поведінкою негативні наслідки в майновій сфері потерпілого. Питання про приналежність правової системи України до однієї з правових сімей є досить дискусійним як у вітчизняній компаративістиці, так і у зарубіжній. Проводиться кодифікація нормативно-правового матеріалу. Ступінь кодифікації галузей права у скандинавських країнах різний.
Зокрема, вони «обережно» відносяться до впливу, «впровадження», взаємодії з МПП норм деяких публічних галузей права, тісно пов’язаних з міжнародними приватноправовими відносинами (наприклад, норм податкового і фінансового права). Зарубіжні теоретики, зберігаючи традиційний (вікової) підхід до системи МПП, проте «сміливіше» і «різнобічне» осмислюють сучасну систему норм МПП і вплив на неї норм інших галузей права. При розгляді питання про систему норм МПП в рамках міждержавних організацій потрібно диференційований підхід. У таких актах можуть міститися норми, як володіють, так і не володіють обов’язковою юридичною силою.