Коли літні люди стають двигунами постійно зростаючої «сивої економіки», що розвивається навколо їхніх потреб і вибору. Для 60+ ми навіть зараз відкрили і пункти щеплення в кабінетах “Укрпошти”, люди пенсійного віку найчастіше відвідують ці установи”, – додав Міністр. Одним із завдань проекту є налагодження плідної співпраці людей старшого віку зі шкільною молоддю.
Спеціальне обладнання для занять таким видом спорту раніше закупила міська рада. “Потрібно так підібрати вправи, щоб повністю виключити можливість падіння, травмування, а також чітко контролювати дозування навантаження”, – розповідає Валентина Морнова. https://www.pruvitaj.com.ua/ Ці й не тільки фізичні активності доступні для відвідувачів та відвідувачок Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування. Нагадаємо, у грудні 2018 року повідомлялося, що літні люди на пенсії освоюють нові професії.
На думку геронтологів, у віці 60+ потрібно перебудовуватись враховуючи вікові особливості.
Справді, той факт, що люди живуть довше і загалом є здоровішими, є перш за все приводом для святкування. Це результат прогресу медицини, покращення умов життя та праці, підвищення добробуту та покращення роботи систем охорони здоров’я. 98.3% померлих від COVID-19 у віці старше 60 років — невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не мають повного курсу вакцинації. Про це свідчать дані Електронної системи охорони здоров’я з 26 червня по 26 вересня 2021 року. Цитування, копіювання окремих частин текстів, зображень або відео, передрук чи будь-яке інше поширення інформації Центру громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) можливі за умови посилання на ЦГЗ.
Тому важливо, щоб вони отримували вчасну медичну допомогу в разі критичних станів. Наразі в Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням. І цьогоріч вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно. Важливим для стану психічного здоров’я виявилася соціальна складова. Так, наприклад, психічне здоров’я людей старшого віку було краще, ніж у інших. Уже давно відомо, що коронавірус найбільше небезпечний для літніх людей, і чим старший пацієнт, тим вище ймовірність важких ускладнень і смерті. Люди літнього віку потребують спілкування, тому не варто обмежувати своїх близьких у дзвінках та зустрічах з друзями, колегами тощо.